Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları İzmir - İzmir Bariatrics

Obezite cerrahisi girişimleri arasında olan tüp mide ameliyatı aynı zamanda küçültme ameliyatı olarak da bilinir. Cerrahi operasyonla beraber midenin yüzde 80’inin çıkarıldığı bu işlemde midenin gıda alımı da kısıtlanmaktadır. Ayrıca düşük düzeyde de olsa gıda emilimini azalttığı da bilinir. 1,5 saate yakın bir sürede tamamlanabilen mide ameliyatı, iştahı azalttığı gibi kilo kaybı yaşanmadan insülin direncinin kırılmasını sağlamaktadır.

Kimler Tüp Mide Ameliyatı Olabilir?

Bu operasyona başvurmak için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekir. Öncelikle vücut kitle endeksinin 40 ve üzerinde olması gerekir. Ayrıca 35-40 arasında vücut kitle endeksine sahip ve aynı zamanda uyku apnesi, hipertansiyon ve tip 2 şeker hastalığı olanların da mide küçültme ameliyatına başvurması gerekebilir.

Tüp mide ameliyatı18 yaşından 65 yaşına kadar olan her bireye uygulanabilir. 18 yaş altındaki kişiler için obezitenin derecesine bakılır. Aynı zamanda ebeveyn onayının da alınması gerekir. 65 yaş üstü kişilerde ise ameliyatın gerekliliği ve kişini sağlık durumuna bakılarak operasyon kararı verilebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Açık ve kapalı teknikler yapılabilen mide küçültme ameliyatı beraberinde çok sayıda avantajı da getirir. Öncelikle açık ameliyatta karın bölgesine büyük bir kesi atılır. Daha sonra midenin bir kısmı alınarak işlem tamamlanır. Laparoskopik yani kapalı teknikte ise küçük kesi atıldıktan sonra laparoskop adı verilen kamera cihazıyla mide incelenir. Kesiden içeriye sokulan aletlerle ameliyat tamamlanır.

Mide Küçültme Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

Midenin alabileceği gıda miktarının azalmasını sağlayan bu operasyon ayrıca %50 oranına kadar kilo kaybına sebep olur. Öte yandan 24 saatten daha kısa bir süre hastanede kalış süresi bulunan bu operasyondan sonra komplikasyon riski çok düşüktür. Bağırsakların yeniden yönlendirilmesini içermediği için de herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Son olarak midenin alınması sonrasında yaşanacak mineral ve vitamin eksikliği riskinin de düşük düzeyde olduğu unutulmamalıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları

Tüp mide ameliyatı, operasyondan önce başvurulacak testler, hastanede kalış süresi, hastane ve doktor seçimi ile ameliyatın türüne göre farklı fiyatlandırmalar içerebilir. Operasyona başvurmadan önce ameliyatın risklerini doktorunuzdan öğrenebilir ve hastalık öykünüzü de paylaştıktan sonra ameliyata uygun olup olmadığınıza dair yanıtları alabilirsiniz. Bu işleme her şeyden önce psikolojik olarak hazırlanmak çok önemlidir. Haliyle ameliyat öncesi doktorunuzla görüştükten sonra tüm süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için www.izmirbariatrics.com/tup-mide-ameliyati/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

WhatsApp WhatsApp Destek